Aurora

Aurora

1


  • Sunday
  • Monday
  • Tuesday
  • Wednesday
  • Thursday
  • Friday
  • Saturday
  • 29
  • 30
  • 1
    @Theater
    Picture Retakes
    3:00pm
    (Cancelled)
    @Jack Rabbit Run (GI)
    4:00pm
    (Changed)
    @Aurora High School
    Field Turf

    A game only.
    4:15pm
    (Changed)
    @Hastings Middle
    B game followed by A game.
    4:30pm
    @Aurora High School
    North Gym

    Game order: A-B
    4:30pm
    @Adams Central Jr.-Sr. High School
    Game order: A-B-C
    4:30pm
    @Aurora Middle School
    Sports Complex

    5:00pm
    (Cancelled)
    @Diamond Sport Complex - Aurora
    5:30pm
    @Aurora Middle School
    Sports Complex

    6:30pm
    @Aurora Middle School
    Sports Complex

    7:00pm
    @Room 503
    FFA Meeting
  • 2
    1:30pm
    @Theater
    NHS Induction
  • 3
    3:30pm
    (Changed)
    @Aurora High School
    Field Turf

    A game only.
    4:30pm - 6:00pm
    @West Commons
    4:30pm
    @York Middle School
    Game order: C-B-A
    4:30pm
    @Aurora High School
    North Gym

    Game order: A-B-C
    5:00pm
    (Changed)
    @Aurora High School
    Field Turf

    A game followed by B game (quarters)
    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    One-Act Rehearsal
    7:00pm
    @Room 308
    FCCLA Meeting - Hinrich's Room (308)
  • 4
    @Field Turf
    Football Concessions
    9:00am
    @Lakeside Country Club Johnson Lake, Ne
    9:00am
    @Smith Softball Complex - Hastings
    3:00pm - 5:00pm
    @East Commons
    FB Pre-game meal
    3:45pm
    @Syracuse High School
    7:00pm
    @Aurora High School
    Field Turf

  • 5
    Harvest of Harmony
  • 6
  • 7
    10:00am
    @York Country Club
    12:00pm
    @York Ballpark Complex
    Game times 12 pm and 2 pm. We will play both times on Monday. We will play GICC first at 12 pm.
    4:30pm
    @Grand Island Central Catholic High School
    5:00pm
    @CHS
    5:00pm
    (Rescheduled)
    @Fillmore Central High School
    5:00pm
    @St. Paul
    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    One-Act Rehearsal
  • 8
    FCCLA - District Leadership Conference @ UNK
    11:00am
    @York Ballpark Complex
    Game times Tuesday: 11 am, 1 pm, and 3 pm (if necessary)
    4:00pm - 6:30pm
    @Theater
    One-Act - Crew Work Day
    4:15pm
    @Barr Middle School - Grand Island
    A game followed by B game
    4:30pm
    @Seward Middle School
    Game order: C-B-A
    5:00pm
    @Seward High School
    5:30pm
    @Aurora High School
    Field Turf

    6:00pm
    @Seward High School
    7:00pm
    @Seward High School
  • 9
    District Land Judging
    4:00pm
    (Changed)
    @Lutjelusche Course
    Girls race - 4 pmBoys race - 4:45 pm (immediately following the girls race)
    Girls race - 4 pmBoys race - 4:45 pm (immediately following the girls race)
    4:30pm - 6:00pm
    @West Commons
  • 10
    8:20am - 2:00pm
    3:13pm - 3:30pm
    @North Gym
    4:00pm
    (Changed)
    @Lutjelusche Course
    Girls race - 4 pm Boys race - 4:45 pm (immediately following the girls race)
    4:30pm
    @Aurora Middle School
    Field Turf

    A game only.
    5:00pm
    @Aurora Middle School
    Sports Complex

    6:00pm
    @Aurora Middle School
    Sports Complex

    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    One-Act Rehearsal
    7:00pm
    @Aurora Middle School
    Sports Complex

  • 11
    @Field Turf
    Football Concessions
    @Field Turf
    Jr. Class Pie Sales at FB game
    7:00am - 8:15am
    @East Commons
    Pre-game Breakfast
    7:00pm
    @Aurora High School
    Field Turf

  • 12
    Links Marching Competition - Lincoln High
  • 13
  • 14
    TBD
    @Elks CC
    6:00pm
    @Seward High School
    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    One-Act Rehearsal
  • 15
    TBD
    @Elks CC
    9:10am - 10:10am
    @Theater
    HS Student Assembly
    10:15am - 11:00am
    @Theater
    MS Student Assembly
    4:30pm
    @Aurora Middle School
    Field Turf

    A game followed by B
    4:30pm
    @Adams Central Jr.-Sr. High School
    A game only
    4:30pm
    @Hastings St. Cecilia
    5:30pm
    @York Levitt Stadium
  • 16
    TBD
    @Smith Complex, Hastings
  • 17
    TBD
    @Smith Complex, Hastings
    8:20am - 9:15am
    @Theater
    2:45pm - 3:00pm
    @North Gym
    Freshman Mtg. Connect the Dots
    4:00pm
    @Streeter Park/Cornerstone Soccer Fields - Aurora
    Girls Race at 4 pm Boys Race at 4:45 pm
    4:15pm
    @Barr Middle School - Grand Island
    Game order: C-B-A
    4:30pm
    @York Levitt Stadium
    A game only.
    A game only.
    5:00pm
    @Lakeview High School
    Aurora schedule for Thursday: 5 pm - Aurora vs. Holdrege 6 pm - Aurora vs. Crete
    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    One-Act Rehearsal
  • 18
    TBD
    @Smith Complex, Hastings
    8:20am - 9:15am
    @East Commons
    7:00pm
    @Milford High School
  • 19
    8:00am - 12:00pm
    @Theater
    One-Act Rehearsal
    10:00am
    @Northwest High School
    Aurora schedule for Saturday: 10 am - Aurora vs. Adams Central 1 pm - Aurora vs. Lakeview Placement match: 3 pm - Pool A2 vs. Pool B2, or Pool A3 vs. Pool B3 ...