Aurora

Aurora

1


  • Sunday
  • Monday
  • Tuesday
  • Wednesday
  • Thursday
  • Friday
  • Saturday
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 1
    9:00am
    @Lexington Optimst Softball Fields
    4:00pm
    @York Country Club
    Girls race at 4 pm. Boys race at approximately 4:40 pm
    4:30pm
    @York Middle School
    Game order: C-B-A
    4:30pm
    @Aurora High School
    North Gym

    Game order: A-B-C
    4:30pm
    @Aurora Middle School
    Sports Complex

    4:30pm - 5:45pm
    @West Commons
    5:30pm
    (Changed)
    @Ashland-Greenwood High School
    5:30pm
    @Aurora Middle School
    Sports Complex

    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    Cast Rehearsal
    6:30pm
    @Aurora Middle School
    Sports Complex

    7:00pm
    @Room 308
  • 2
    9:00am
    @Holdrege Country Club
    4:25pm
    @Syracuse Country Club
    Time/Order of Races: Girls Varsity: 4:25 Boys Varsity: 5:00
    7:00pm
    @McCook Weiland Field
  • 3
    The marching band performances are closed to the public. There will be NO Admittance for anyone. If you would like to view the performances, yo...
    (Cancelled)
    Harvest of Harmony - GI
    7:00am - 2:00pm
    @East Commons
  • 4
  • 5
    UNL Men's Choral Festival
    4:00pm
    @Smith Softball Complex - Hastings
    Aurora plays Hastings at 4 pm. We will then play the winner/loser of the game between GICC/Northwest at 6 pm.
    4:00pm
    @Aurora High School
    North Gym

    Game order: C-B-A
    5:00pm
    @Adams Central Jr.-Sr. High School
    6:00pm
    (Rescheduled)
    @Aurora High School
    Field Turf

    We will play a 5th quarter of 9th/Reserve.
    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    Cast Rehearsal
    7:00pm
    Meeting in Mrs. C's Room
  • 6
    8:00am - 1:00pm
    Senior ACT Test
    9:30am
    @Jackrabbit Run Golf Course
    2:00pm
    @Smith Softball Complex - Hastings
    4:00pm
    @Aurora Middle School
    Field Turf

    'A' game only
    4:30pm
    @Aurora High School
    North Gym

    Game order: C-B-A
    5:00pm
    @Aurora Middle School
    Sports Complex

    5:30pm
    @Aurora Middle School
    Field Turf

    'A' game only Game will start after the completion of the 7th grade game.
    6:00pm
    @Aurora Middle School
    Sports Complex

    7:00pm
    @Aurora Middle School
    Sports Complex

  • 7
    District Land Judging
    2:15pm
    @Theater
    NHS Induction
    4:30pm - 5:30pm
    @West Commons
    Cross Country Pre-Meet Meal
  • 8
    4:00pm
    @Vets Sports Complex, Grand sland
    4:00pm
    @Seward High School
    SHS Football Field

    4:00pm
    @Aurora High School
    North Gym

    Game order: C-B-A
    5:00pm
    @Hastings Senior High School
    6:00pm
    @Hastings Senior High School
    6:30pm
    (Cancelled)
    @Seward High School
    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    Cast Rehearsal
    7:00pm
    @Hastings Senior High School
  • 9
    No School - Professional In-service
    7:00pm
    @Hastings College
  • 10
    Lincoln Links Marching Contest - Lincoln
    7:00am - 8:00pm
    Spikefest VB Tourney
  • 11
  • 12
    TBD
    @Monument Shadows Golf Course - Gering
    6:00pm
    (Rescheduled)
    @Aurora High School
    Field Turf

    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    Cast Rehearsal
  • 13
    TBD
    @Monument Shadows Golf Course - Gering
    4:00pm
    @Seward High School
    4:30pm
    (Cancelled)
    @Grand Island Central Catholic High School
    5:30pm
    (Cancelled)
    @Aurora High School
    Field Turf

    7:00pm
    @East Commons
    FBLA Meeting
  • 14
    TBD
    @Smith Complex, Hastings
    4:30pm - 5:30pm
    @West Commons
    Cross Country Pre-Meet Meal
  • 15
    TBD
    @Minden Country Club
    TBD
    @Smith Complex, Hastings
    4:00pm
    (Cancelled)
    @Aurora High School
    North Gym

    4:30pm
    @Aurora Middle School
    6:00pm
    @Lakeview High School
    Aurora Schedule: Times are approximate 6 pm - Aurora vs. Crete 7 pm - Aurora vs. Lakeview
    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    Cast Rehearsal
  • 16
    Football Concessions
    TBD
    @Smith Complex, Hastings
    7:00pm
    @Aurora High School
    Field Turf

  • 17
    10:00am
    @Crete High School
    Aurora Schedule: (All times are approximate after 10 am) 10 am - Aurora vs. Lexington 12 pm - Aurora vs. Holdrege How we finish in the Pool we will play eithe...
  • 18
  • 19
    4:00pm
    @Grand Island Central Catholic
    6:00pm
    @Aurora High School
    Field Turf

    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    Cast Rehearsal
  • 20
    5:00pm
    @Skutt Catholic High School
    Skutt Catholic Senior Night 5:00 - Skutt vs. Aurora 6:00 - Gross vs. Aurora 7:00 - Skutt vs. Gross
    5:00pm
    @Skutt Catholic High School
    5:00 -- Skutt vs. Aurora; 6:00 -- Aurora vs. Gross; 7:00 -- Skutt vs. Gross
  • 21
    State Land Judging
    8:20am - 11:00am
    @North Gym
    Pre-ACT for Juniors
    2:00pm - 2:45pm
  • 22
    No School - Fall Break grades 9-12
    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    Cast Rehearsal
  • 23
    No School - Fall Break grades K-12
    1:30pm
    @Kearney Country Club - Kearney
    Class C Girls run at 1:30 pm Class C Boys run at 2:00 pm Class C Awards - 2:30 pm
    7:00pm
    @Concordia University
    CUNE Football Field

  • 24
    6:30pm - 8:30pm
    @Theater
    Cast Rehearsal
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7