Schuyler Community

Schuyler Community

1

Sunday, November 29, 2020
Monday, November 30, 2020
Tuesday, December 1, 2020
TimeEventDetails
4:30pmBasketball: Girls Middle School Game

 

(Time & Location Changed)

vs. Seward Middle School

4 games

4 games
Wednesday, December 2, 2020
Thursday, December 3, 2020
TimeEventDetails
4:15pmBasketball: Girls Middle School Game

 

(Location Changed)

Schuyler Middle School vs. Columbus Middle
 @  Columbus Middle Schoollocation

4 games

4 games
4:30pmBasketball: Girls JV Game

vs. Madison Public Schools

East Gym

East Gym
6:00pmBasketball: Girls Varsity Game

vs. Madison Public Schools
6:00pmBasketball: Boys JV Game

vs. Madison Public Schools

East Gym

East Gym
6:30pmWrestling: Varsity DualBus Info

Leaves:       3:15pm
Dismissal:  2:45pm
Return:       --

vs. Crete Public Schools
 @  Crete High Schoollocation
6:30pmWrestling: JV DualBus Info

Leaves:       3:15pm
Dismissal:  2:45pm
Return:       --

vs. Crete Public Schools
 @  Crete High Schoollocation
7:30pmBasketball: Boys Varsity Game

vs. Madison Public Schools
Friday, December 4, 2020
TimeEventDetails
4:00pmWrestling: Varsity TournamentBus Info

Leaves:       12:30pm
Dismissal:  --
Return:       --

vs. Blair
 @  Blair High Schoollocation
5:00pmBasketball: Girls Varsity GameBus Info

Leaves:       3:00pm
Dismissal:  2:30pm
Return:       --

vs. Douglas County West
5:00pmBasketball: Boys JV GameBus Info

Leaves:       3:00pm
Dismissal:  2:30pm
Return:       --

vs. Douglas County West

JV Games will be played at the Elementary School.

JV Games will be played at the Elementary School.
7:15pmBasketball: Girls JV GameBus Info

Leaves:       3:00pm
Dismissal:  2:30pm
Return:       --

vs. Douglas County West

JV games will be at the elementary school.

JV games will be at the elementary school.
7:15pmBasketball: Boys Varsity GameBus Info

Leaves:       3:00pm
Dismissal:  2:30pm
Return:       --

vs. Douglas County West
Saturday, December 5, 2020
TimeEventDetails
8:00amSCHS One Act

Gretna location

District Play Production. Performance Order: Schuyler, Elkhorn, Skutt, Bennington, Millard North, Gretna, Norfolk, Crete

District Play Production. Performance Order: Schuyler, Elkhorn, Skutt, Bennington, Millard North, Gretna, Norfolk, Crete
8:30amWrestling: Middle School Invitational

vs. Multiple Schools..